Jak to funguje

Greenkote

Výrobní proces povrchové úpravy Greenkote, je difúzní proces nazývaný termo-chemická povrchová modifikace (TCSM) kde vrchní vrstva se nanáší uvnitř vyhřáté nádoby.

Kompletní informace si můžete stáhnout v PDF.

Napište nám

Email:
Předmět:
Vaše zpráva:
Antispam: Kolik očí má běžný člověk?

O nás

Společnost DH EFFECT s.r.o. je výhradním zastupitelem anglické společnosti Tension Control Bolts Ltd pro Českou a Slovenskou republiku a zabývá se prodejem veškerých produktů a návazného příslušenství svého anglického partnera Tension Control Bolts Ltd. Společnost DH EFFECT s.r.o. je tak v ČR a na Slovensku jediným prodejcem doposud nejefektivnější šroubovací technologie na světě pro vysokopevnostní, třecí, předepjaté, šroubové spoje.

O co přesně jde? – Jedná se o tzv. systém HRC aneb - sestavy vysokopevnostních konstrukčních šroubových spojů pro předpínání - popsaný normou ČSN EN 14399-10 jako – Sestavy šroubu a matice s kalibrovaným předpětím. Jednoduše řečeno – při dotahování této šroubové sestavy je na přesné napětí, či chcete-li krouticí moment, kalibrován samotný šroub, nikoliv utahující nástroj.

HRC či také TCB šroubové sestavy jsou díky svému inovativnímu systému utahování nejméně nákladným způsobem pro správně provedenou instalaci vysokopevnostních šroubových třecích spojů.

Ve světě jsou tyto šroubové sestavy známé spíše pod názvem TCB (Tension Control Bolt). Tyto sestavy nyní hojně nahrazují běžně používané vysokopevnostní šrouby se šestihrannou hlavou, či technologie pěchovaných nýtů jednoduše proto, že se velmi rychle a snadno instalují za použití lehkých utahovacích nástrojů (utahovaček). Zaručené napětí společně s nutností pouhé vizuální kontroly odstraňuje pravděpodobnost, že pracovník udělá chybu. Projektanti a inspektoři se také mohou zcela spolehnout, že při kontrole pouhým okem je šroub dotažen na přesné napětí specifikované normou. Vizuální kontrola (pohled pouhým okem) je uvedena jako zcela dostačující v samotné normě.

Použití vysokopevnostních sestav HRC je velmi široké. Pouze pro ilustraci - mostní konstrukce (železniční i silniční), ocelové konstrukce budov, haly, stadiony, návěstidla, brány, sloupy, větrné elektrárny, zakladače, elektrárny a jejich vybavení, příruby potrubí a jiné příruby, návěsy a přívěsy nákladních vozů atd. Díky technice dotahování (šroub není při utahování namáhán na krut) se tyto šrouby velmi hojně používají pro spoje namáhané různými vibracemi. Z výše uvedených se této výhody tedy již velmi využívá např. u - větrných a jiných elektráren, mostních konstrukcí, přívěsů, návěsů a řady dalších spojů.

Kombinace skvělé pevnosti v tahu společně se vynikající kujností má za následek vznik výborného univerzálního šroubu, který může být použit téměř na všech ocelových spojích.

Úsporné, efektivní, bezpečné, jednoduché a tiché při instalaci, korziodolné a šetrné k životnímu prostředí takové jsou HRC šrouby.